نکات مهم در خرید لباس بچگانه – بخش اول

بسیاری از پدران و مادران به دلیل رشد سریع کودکان خرید کردن برای آن ها بسیار مشکل می دانند. اما لازم به ذکر است که هر مشکلی قطعاً راه حلی خواهد داشت. برای آنکه یک خرید مطلوب و خوب را تجربه نمایید و خرید برای کودکانتان یک خرید شیرین برای شما باشد باید به یک سری از نکات توجه نمایید. در ادامه این مقاله با باقری شاپ همراه باشید.

چگونه بهترین لباس را برای کودکان تهیه کنیم؟

همانطور که می دانید انتخاب و خرید برای نوزادان و کودکان نوپا بسیار ساده تر بوده و می توانید متناسب با سلیقه خود یک لباس دخترانه یا پسرانه را برگزیده و خریداری نمایید اما با گذشت زمان و بزرگتر شدن کودکان این کار سخت تر خواهد شد زیرا با بزرگ شدن کودکان باید به سلایق و علایق آن ها نیز توجه نماییم و انتخاب را متناسب با سلایق آن ها انجام دهیم و آنان نیز باید توانایی تصمیم گیری را به دست آورند. عدم توجه به این نکته موجب اذیت کودکان توسط لباس های نامرغوب خواهد شد و حتی امکان دارد کودکان نخواهند لباسی را بپوشند.

با گذشت زمان و در عصر حاضر در صفحات مجازی بسیار پیدا می شود که لباس های بچگانه را به فروش می گذارند و هر روز تنوع در آن ها افزایش می یابد اما سوال این است که تنها مدل و رنگ لباس ها مدنظرمان می باشد؟ نباید به جنس و کیفیت لباس ها توجه شود؟ از دید شما چه نکاتی باید در هنگام خرید لباس بچگانه مدنظر قرار گیرد تا هم از دید شما و هم از دید کودکان مورد پسند قرار گیرد.

سایز لباس بچگانه را به درستی انتخاب کنید

لباس های بچگانه با توجه به سن دسته بندی می گردد و شما می توانید به توجه به سن کودک خود اقدام به خرید نمایید اما امکان دارد جثه ی کودکی بزرگ‌تر و یا حتی کوچک‌تر از سن خود باشد در چنین مواقعی باید به سایز لباس های کودک خود دقت کنید تا بتوانید لباس مناسب با سایز آن را خریداری نمایید.

خرید لباس بچگانه دخترانه و پسرانه شیک

باید متناسب با سایز کودکان به انتخاب لباس پرداخت. به‌عنوان مثال تنگ بودن شلوار بچگانه موجب آزار رسیدن به او خواهد شد و حتی گشاد بودن آن نیز باعث می شود در هنگام فعالیت های کودک زیر دست و پایش بماند و از این طریق از فعالیت و حرکت او جلوگیری نماید در نتیجه لازم است کوکان خود را در هنگام خرید لباس برایشان به همراه داشته باشید در غیر این صورت می توانید یکی از لباس های او را همراه خود ببرید تا به کمک آن بتوانید لباسی مناسب و هم سایز با او خریداری کنید.

چه رنگ لباسی برای کودکمان بخریم؟

ممکن است برای خیلی از والدین سوال پیش آید که کدام رنگ لباس را می توان برای کودک خود خریداری نمود؟ در زمان های گذشته رنگ لباس ها را جنسیت کودکان انتخاب می کردد اما امروزه باید این تفکرات را کنار گذاشته و مطابق با جنسیت کودکان انتخاب نکنیم در زمان های گذشته رنگ آبی مناسب برای پسران و رنگ صورتی نیز مناسب برای دختران بوده است اما در عصر حاضر این تفکرات اشتباه بوده و هیچگونه نیزای به رعایت آن ها نیست در نتیجه م ی توانید برای پسر خود لباسی با رنگ صورتی و برای دختر خود لباسی با رنگ آبی را خریداری نمایید. پس می توان گفت که برای خرید لباس برای کودکان محدودیت رنگی وجود ندارد. پس از گذشت 5 سال از سن کودک می توانید مسئولیت انتخاب رنگ لباس را بر عهده ی کودک خود بگذارید و با این کار دیگر رنگ مورد علاقه خود را به او اجبار نمی کنید و او می تواند آزادانه به انتخاب رنگ مورد علاقه خود اقدام نماید. سعی کنید برای کودکان خود لباس هایی با رنگ های روشن و شاد خریداری نمایید تا روحیه و انرژی به دست آورند و آنان را برای خرید لباس مشکی بچگانه مجبور نکنید.

لباس بچگانه باید راحت باشد

در هنگام خرید لباس های بچگانه مانند شلوار دخترانه یا پسرانه، تیشرت، پیراهن، لباس زیر بچگانه و حتی کفس بچگانه باید توجه نمود که کودکان با پوشیدن آن ها احساس راحتی دارد یا نه. عدم توجه به این موارد ممکن است ناراحتی کودکانمان را در پی داشته باشد برای نمونه هستند کودکانی که از زیپ لباس، دکمه شلواری که فشاری را به شکمشان وارد می نماید، گره کروات بچگانه، یقه اسکی پلیور پسرانه  یا دخترانه اذیت می شوند. کودکان نوپا و نوزادان اگر لباسی موجب ناراحتی آن ها گردد نارضایتی خود را با گریه اعلام می کنند و کودکانی که قادر به صحبت هستن نیز ممکن است نارضایتی خود را با گریه، جیغ و یا حتی نپوشیدن لباس و یا درآوردن آن به نمایش می گذارند. درنتیجه باید هنگام خرید از کودکان سوال بپرسیم که آیا لباس در تنشان حس راحتی را برایشان به ارمغان می آورد یا خیر.

آیا جنسیت کودک در خرید لباس بچگانه اهمیت دارد؟

پاسخ این سوال به تفکرات افراد مختلف بستگی دارد و ممکن است پاسخ مثبت یا حتی منفی باشد. خانم های بارداری که تمایل به خرید لباس برای کودک خود می باشند می توانند فارق از جنسیت کودک خود به انتخاب لباس بپردازند اما اگر تصمیم به خرید لباس برای کودک چند ماهه خود دارند انتخاب می تواند متناسب با جنسیت کودک صورت پذیرد. نکته مهم در این باره این است که والدین تنها می توانند تا یک سن مشخصی در هنگام خرید به کودکانشان کمک نمایند.